Мета: узагальнити та проконтролювати знання з теми,
описувати та оцінювати окремі правові положення та явища; перевірити, наскільки
сформована свідома повага до права та закону.
Тип уроку: урок контролю та узагальнення знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Етап контролю і корекції знань, умінь та навичок
Варіант 1
1.
Система встановлених або санкціонованих державою загальнообов'язкових правил поведінки, які є юридичним регулятором суспільних відносин:
а) звичаї; б) традиції; в) право;*
г) мораль.
2. Суспільно
шкідливий протиправний вчинок, здійснення якого передбачає юридичну відповідальність, — це:
а) некультурна поведінка; б) правопорушення;* в) необережність.
З. Скільки є
видів правопорушень за змістом?
а) Стільки ж, скільки і галузей
права;*
б) більше, ніж
галузей права;
в) менше, ніж галузей права;
г)
види правопорушень з галузями права не пов'язані.
4. Що в перекладі означає слово «конституція»?
а) устрій;* б) угода; в) створення; г) договір.
а) устрій;* б) угода; в) створення; г) договір.
5. Який із видів юридичної відповідальності
указано неправильно?
а) адміністративна; б) матеріальна; в) дисциплінарна; г) міждержавна
*
6. Конституцію незалежної України було прийнято:
а) 1991р; б)1978р; в) 1990р; г)1996р.*
а) 1991р; б)1978р; в) 1990р; г)1996р.*
7. Установіть
відповідність між поняттями лівого та правого стовпчиків.
|
І ) Пияцтво й наркоманія
|
а) юридична відповідальність
|
|
2) крайня необхідність
|
б) дія або бездіяльність
|
|
3) діяння
|
в) причина правопорушень
|
|
4) злочин
|
г) обставина, що виключає злочинність діяння
|
8. Згідно з Конституцією України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачено:
а)Конституцією
України;* б)законами України;*
в)законами України та міжнародними договорами;
г) міжнародними договорами.
9. Серед об’єктів правовідносин розрізняють:
а)
громадян; б) фізичних осіб;* в) організації; г) юридичних осіб;*
10. У
додержавний період роль регуляторів суспільних відносин виконували:
а) мораль; б) право; в)звичаї;* г) традиції.
11. Укажіть, які з наведених ознак характеризують МОРАЛЬ:
а) виникає одночасно з виникненням суспільства;*
б) виникає з появою держави;
в) формується стихійно; *
г) встановлюється спеціальними органами держави;
д) існує лише у свідомості людей;*
е) має встановлену форму вираження;
ж) регулює всі суспільні відносини; *
з) регулює найважливіші суспільні відносини.
12. Укажіть обставини, які виключають злочинність діяння
та юридичну
відповідальність
особи :
а) стан алкогольного сп'яніння;
б) необхідна оборона;*
в) незнання норм права, які порушено; г) крайня необхідність;*
д) нещасний випадок; е) збіг обставин;
ж) скоєння правопорушення при затримані
злочинця.*
Варіант 2
1. Укажіть, які з наведених понять є основними джерелами права:
а) національна традиція;
б) правовий звичай;*
в) правовий нігілізм;
г) правовий прецедент;*
д) правовий конфлікт;
е) нормативний договір;*
2. Укажіть, які з наведених ознак
характеризують право:
а) формується одночасно з
виникненням суспільства;
б)
існує лише у свідомості людини;
в)
має встановлену форму вираження; *
г)
регулює всі суспільні відносини.
3. Укажіть види правопорушень:
а) умисні;
б) дисциплінарні;*
в) необережні;
г) майнові *
д) адміністративні;*
е)кримінальні;*
4. Укажіть, якою є вина особи, коли вона не бажала настання шкідливих
наслідків, але, незважаючи на це, вчинила правопорушення:
наслідків, але, незважаючи на це, вчинила правопорушення:
а) вина відсутня;
б) умисна;
в) невелика;
г) необережна;*
д) сумнівна
5. Визначте види соціальної норми:
а) укладання договору позики; б) святкування Великодня;*
в)
сватання перед весіллям;* г) неповага до старших.*
6. Дії,
вчинені з метою самозахисту, захисту іншої особи, захисту суспіль
них або державних інтересів від злочинного посягання шляхом заподіяння шкоди тому, хто посягає, мають назву:
них або державних інтересів від злочинного посягання шляхом заподіяння шкоди тому, хто посягає, мають назву:
а) діяння, пов'язане з ризиком;
б) крайня необхідність;
в) необхідна оборона;*
г) фізичний або психічний примус;
д) виконання наказу чи розпорядження
7. Заподіяння шкоди для усунення небезпеки, що
безпосередньо загрожує
особі, інтересам суспільства чи держави, якщо цю небезпеку було не
можливо відвернути іншими засобами, має назву:
особі, інтересам суспільства чи держави, якщо цю небезпеку було не
можливо відвернути іншими засобами, має назву:
а) діяння, пов'язане з ризиком;
б) крайня необхідність;*
в) необхідна оборона;
г) фізичний або психічний примус;
д) виконання наказу.
8.
Укажіть вид правопорушень, який є найнебезпечнішим для особи, суспільства та держави:
а) умисні;
б) дисциплінарні;
в) необережні;
г) майнові (цивільні);
д) кримінальні; *
е) адміністративні;
9. Укажіть, чи передбачена законодавством
кримінальна відповідальність особи, яка,
виконуючи спеціальне завдання, брала участь в організованій групі чи злочинній
організації і скоїла злочин.
а) Не передбачена, бо це — виконання завдання;
б) передбачена лише за особливо тяжкі злочини проти особи;*
в) передбачена за всі злочини.
10.
Установіть відповідність між правопорушеннями, поданими в лівому
стовпчику та видами юридичної відповідальності, яка передбачена за вчинення цих правопорушень, наведеними у правому стовпчику:
|
І) Прогул
2) розбій
З) несплата орендної плати
4) безквитковий проїзд
|
а) кримінальна відповідальність
б) адміністративна відповідальність
в) дисциплінарна відповідальність
г) цивільно-правова відповідальність
|
11. Якщо особа виконувала законний наказ або розпорядження і при цьому заподіяла шкоду охоронюваним інтересам, то вона:
а) підлягає кримінальній відповідальності;
б) не несе кримінальної відповідальності;*
в) вважається
недієздатною.
12.
Укажіть, які з наведених ознак характеризують ПРАВО:
а) формується одночасно з виникненням суспільства;
б) виникає з появою держави;*
в) формується стихійно;
г) встановлюється спеціальними органами держави;*
д) існує лише у свідомості людей;
е) має встановлену форму вираження;*
ІІІ. Підсумки уроку
ІV. Домашнє завдання
Повторити вивчений матеріал